Aktualności

Informacja

 

Klub Żeglarski HALS z Gostynina zaprasza organizacje pozarządowe i ich członków do udziału w projekcie „Szlakiem dawnych przystani żeglugi parowej na Wiśle”. Zadanie dotowane jest przez Zarząd Województwa Mazowieckiego i ma na celu promocję walorów turystycznych Wisły. Udział w projekcie jest bezpłatny.
Stwierdziliśmy, że działania promocyjne odniosą lepszy skutek, jeśli dla działaczy organizacji pozarządowych, tych najbardziej zainteresowanych promocją turystyki w naszym regionie, zostaną zorganizowane rejsy szlakiem dawnych przystani żeglugowych, podczas których zapoznają się z walorami krajobrazowymi i przyrodniczymi Wisły oraz warunkami uprawiania turystyki na niej. W ten sposób osobiste doświadczenia, dostęp do strony internetowej z fotorelacjami z rejsów, przekazane przez nas foldery i prezentacje multimedialne pozwolą Państwu skutecznie promować turystykę na Wiśle wszędzie tam, gdzie będą sięgać Wasze kontakty społeczne.
Realizacja projektu miałaby następujący przebieg: Nawiązanie z naszej strony kontaktu z zainteresowaną udziałem w projekcie organizacją pozarządową. Przekazanie folderów, prezentacji multimedialnych, adresu strony internetowej. Zgłoszenie delegatów organizacji do udziału w rejsie szlakiem przystani żeglugi parowej na Wiśle (optymalnie 2 uczestników z każdej organizacji). Impreza żeglarska – rejs.
Planowane imprezy żeglarskie miałyby następujący przebieg: Dotarcie uczestników na własny koszt do Płocka, Zbiórka na nadwiślańskim bulwarze. Opowieść o historii żeglugi wiślanej. Rejs dużymi jachtami żaglowymi w kierunku Soczewki, a następnie Duninowa. Poznawanie warunków uprawiania turystyki wodnej na podanym szlaku. Zwiedzenie atrakcyjnych widokowo i przyrodniczo miejsc i wybranych przystani. Obiad w porcie w Duninowie. Dopłynięcie do miejsca, w którym znajdowała się dawna przystań żeglugi parowej w Duninowie. Ognisko na terenie przystani, improwizowany chrzest żeglarski. Odwiezienie busem uczestników rejsu do Płocka. Rejs realizowany byłby siłami wykwalifikowanych sterników, pasjonatów żeglugi na Wiśle.
Planowane terminy rejsów do wyboru: 22 lipca, 29 lipca, 12 sierpnia 2018 r. (niedziele). W każdym rejsie wzięłoby udział 20 uczestników (łącznie 60). Zainteresowanych prosimy o kontakt z koordynatorem projektu – Pawłem Ulińskim, pod numerem telefonu: 601 239 506 lub na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Ze względu na ograniczoną względami logistycznymi i projektowymi ilość uczestników o udziale w imprezach żeglarskich i wyborze ich terminu decydować będzie kolejność zgłoszeń. Dlatego zachęcamy do jak najwcześniejszego nawiązania kontaktu.

Klub Żeglarski HALS